Vinohrady

Šrobárova 1869/14
101 00 Praha 10

Kateřina Pálková

učitelka

Jestli jsem měla ráda spaní po obědě? Neměla. Ale protože jsme ho měli povinné, nemohla jsem si vybírat. Pamatuji si, jak jsem dělala, že spím, dokud jsem necítila, jak mi paní učitelka schovává za odměnu bonbónek pod polštář.

Kateřina vystudovala střední pedagogickou školu se zaměřením na předškolní pedagogiku a než se usadila u nás, získala mnoho zkušeností v mateřských školkách na Moravě, odkud pochází. Kateřina se přidala do Bambína hned na začátku roku 2009 a my (i Bambíňata) jsme šťastní, že ji máme!

Mariana Černá

učitelka

Jakého strašidla jsem se jako malá bála? Jako malá jsem neměla ráda pavouky, nejstarší bráška to věděl a vyprávěl mi, že existují pavouci, kteří žerou jenom Marjánky. Když je tma, tak vyrostou a jsou stejně velcí jako lidé, a to pak chodí na lov. A pavouků se bojím dodnes.

Po skončení studií se Marjánka stala vedoucí kontaktního centra časopisu a asistentkou redakce. Narození synovce ji ovšem definitivně přesvědčilo, že ke spokojenému životu potřebuje být obklopena dětmi. V Austrálii, kam odcestovala, získala Diploma in Early Childhood Education and Care a pracovala v jesličkách a školce. Po návratu do Čech nadšeně doplnila jesličkový tým Bambína. Marjánka díky tříletému studiu gymnázia ve Francii mluví plynně francouzsky. Kromě klavíru hraje i na trubku v kapele a dechovém orchestru. V Bambínu se jí líbí možnost individuálního přístupu k dětem a inspirativní mezinárodní tým.

Mária Filipová

učitelka

Moje první láska ve školce? Ľuboš a klidně by se dal přirovnat k Bradu Pittovi. Měli jsme postýlky vedle sebe a díky tomu mě spinkání ve školce vždycky bavilo ;-)

Mária pochází ze Slovenska. Po ukončení studia na Fakultě ekonomiky a manažmentu v Nitře odjela do Prahy, kde 5 let působila v nadnárodní společnosti v oboru telekomunikací.Touha po změně a cit k dětem ji přivedly k nám na Vinohrady. Nyní se v Bambínu stará o naše nejmladší děti v jesličkách. Zde s nejmenšími rozvíjí jejich smysl pro tvořivost a hravost, přičemž ji nejvíc fascinuje dětská spontánnost a čistá radost ze života.

Lucie Holubová

učitelka

Čím jsem chtěla být, když jsem chodila do školky? Paní učitelkou. Už jako malá jsem si doma hrála na školku a hlídala v ní panenky a plyšáky. A i když jsem to vzala oklikou, nakonec mě to do školky přivedlo a tou paní učitelkou jsem se stala, a s dětmi je rozhodně větší sranda než s hračkami.

Lucka pochází z Jižních Čech a vystudovala bakalářský obor psychologie se zaměřením na vzdělání a obor předškolní pedagogika. Už během studií pracovala s dětmi jako chůva. Po škole se rozhodla skloubit lásku k dětem a k cestování, tak odjela do Londýna pracovat jako au-pair. V Londýně strávila dva roky a definitivně si zde uvědomila, že děti jsou její životní vášní a rozhodla se jim věnovat na plno. Proto po návratu do České republiky nastoupila k nám do Bambína. Na dětech miluje jejich bezprostřednost a smích. Mezi její další koníčky patří umění a historie.

Alena Walterová

hospodyně

Co jsem nejraději kreslila?
Co jsem kreslila nejraději nevím, ale pamatuju si, že jsem nesnášela kreslit postavu

Alena má s touto prací bohaté zkušenosti. Několik let pracovala v gastronomii a na obdobné pozici jako hospodyně a pomocnice u dětí. U nás v Bambínu připravuje zdravé svačinky pro mlsné jazýčky a stará se o čistotu v kuchyni. Velice ráda a moc dobře peče.

Jan Trnka

správce budovy

Moje nejoblíbenější jídlo ve školce?
Rajská. A bylo mi jedno, jestli to byla omáčka nebo polévka.

Honzovou každodenní starostí je péče o budovy a zahrady Bambína. Pokud ho u nás potkáte, zřejmě zrovna ponese šroubovák nebo vrtačku. Dospěláci v Bambínu jsou rádi, že májí ve školce někoho tak šikovného a děti prostě milují pozorovat Honzu při práci a velmi často chtějí pomáhat.

Veronika Zýková

učitelka

Nejoblíbenější hračka ve školce? Má nejoblíbenější hračka ve školce byla panenka a kočárek. O ty nejmenší ráda pečuji dodnes.

Veronika se narodila v Praze. Vystudovala obor předškolní a mimoškolní pedagogika, kde se utvrdila v tom, že práce s dětmi ji naplňuje a chce se společně s nimi nadále rozvíjet. Svůj volný čas nejraději tráví s přáteli a rodinou na čerstvém vzduchu – například na vodáckých výletech.

Marie Poncová (Kováčová)

péče o klienty

Kamarádíš ještě teď s někým ze školky? Ve školce jsem měla hodně kamarádů se kterými se setkávám do dnes. Ale největší kamarádky jsme vždycky byly my tři holky Majda, Káťa a Lucka. Navštěvovaly jsme se i mimo školku a naše rodiny taktéž. Prožily jsme spolu všechny naše narozeninové oslavy, základní školu potom střední školu, sice každá jinde, ale přece spolu, a všechny radosti i strasti života. Často spolu vzpomínáme na školku a smějeme se jaké to bylo, když náš největší problém byla rozbitá bábovička, nebo počmáraný obrázek od té druhé.

Říkají mi Majda, pocházím z malé vesničky u Liberce jménem Višňová. Vystudovala jsem střední školu pedagogickou v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika. Vždy mě bavilo organizovat se starší sestrou, také učitelkou, soutěže, hry a akce pro děti u nás na vesnici a tak pro mě byla předškolní pedagogika jasnou volbou. Na dětech zbožňuji jejich spontánnost a osobitost, nikdy nevíte co vám den s nimi přichystá a každé z nich je originální, prostě samo sebou. Do Prahy jsem se přestěhovala za přítelem v roce 2017 a okamžitě si ji zamilovala. Moc ráda zpívám a celkově hudba je mým koníčkem, učím se na klavír a kytaru a snažím se to propojovat i v práci s dětmi. Bambíno je pro mě velkou zkušeností a jsem ráda, že mohu být v týmu s mnoha zajímavými lidmi.

Barbora Kafková

učitelka

Chodila jsi ráda do školky? Ano, moc. Mám o 10 měsíců mladší sestru a tak pro mě mamka mohla chodit "po o". A když začala chodit do školky i ségra, zůstávaly jsme tam "po spa" spolu a hrály si :).

Pochází z Prahy, kde vystudovala všeobecné gymnázium. Je nejstarší ze 4 dětí a kromě hlídání sester, si už na gymplu přivydělávala jako chůva, organizovala tábory, nebo vedla kroužky v DDM. Práce s dětmi je tedy už nějaký ten pátek její oblíbená činnost a tak se po maturitě rozhodla začít studovat v Hradci Králové na Pedagogické fakultě. Po státnicích si na rok odpočinula od čtení pohádek a stavění kostiček na Novém Zélandu a od ledna 2021 v plné síle nastoupila do Bambína.

Jana Šubertová

učitelka

Nejoblíbenější hračka ve školce? Už od malička mě bavilo skládat puzzle a ve školce jsme měli jedny speciální s růžovým medvídkem, které jsem skládala snad každý den. Záliba v puzzlích mi vydržela až do dnes, ale žádné se nemůžou rovnat těm ze školky. Těšila ses do školky? Téměř vždycky ano. Těšila jsem se nejen na kamarády a oblíbené hračky, ale i na nové zážitky a milé paní učitelky. To je i jeden z důvodů, proč jsem se stala paní učitelkou. Chtěla bych, aby se i naše děti do školky těšily každý den a aby si čas strávený ve školce užily, stejně jako já, když jsem byla malá.

Jmenuji se Janča a pocházím z malé vesničky Radonice, která leží kousek za Prahou. Už na základní škole jsem se rozhodla, že bych se jednou chtěla stát paní učitelkou. Vystudovala jsem pedagogické lyceum v Praze, kde jsem objevila pravý význam tohoto povolání a prohloubila svůj zájem o práci s těmi nejmenšími, jelikož věřím, že právě první krůčky jsou často jedny z nejdůležitějších. Po dokončení studia jsem hledala cestu, jak si tento sen konečně splnit, a našla jsem ji právě zde v Bambínu. Na práci s dětmi mám nejraději pozorovat jejich každodenní úsměvy a pokroky na jejich cestě stát se velkým človíčkem.

Fabiola Vivolo

učitelka

Jaké bylo tvé oblíbené jídlo v dětství? Lívance. Moji rodiče mi vždy dělali lívance ve tvaru srdce / hvězdičky a já je milovala.

Fabiola se narodila ve Venezuele do italské rodiny. Studovala jazykové vzdělávání (angličtina, francouzština, španělština) na Univerzitě v Zulia. Pracovala jako učitelka angličtiny a francouzštiny tříletých dětí a v té době objevila svoji vášeň pro tuto činnost. Ráda se i sama učí nové jazyky a potkává nové lidi.

Tammy

učitelka

Co jsem nejraději kreslila? Nejčastěji jsem kreslila slunce, oceán, stromy nebo věci, které jsme měli ve školce. Měli jsme malý bazén a zahradu, to jsem milovala. Takže jsem vždycky našla způsob, jak je dát do svých obrázků.

Tammy se narodila v Brazílii, kde získala titul z informačních technologií. Po ukončení studia se přestěhovala do Kanady, což zesílilo její lásku k jazykům a kultuře. Mluví plynně anglicky a portugalsky. V průběhu dospívání měla velké štěstí na učitele, kteří jí hluboce inspirovali a díky tomu věděla, že jednoho dne bude chtít jít v jejich šlépějích. Jako učitelka angličtiny pracuje již více než pět let. Do Prahy přijela v listopadu 2018 a dokončila zde certifikát TEFL. Je nadšená z České republiky a také, že dostala příležitost pracovat pro tak skvělou školku!

David Metaxas

Kamarádíš se stále s někým ze školky? Stále mám dva kamarády z předškoláků a také další kamarády ze školy. Hodně si cením těchto přátelství, společných zážitků a nostalgie, kterou přináší.

David je z ostrova Man ve Spojeném Království. Z ostrova odjel studovat a poté hodně cestoval. Seznámil se se svou ženou před 20 lety a v Praze žije a pracuje jako předškolní učitel skoro 14 let. Má diplom z studia práce s keramikou a vzdělávání dospělých. Taktéž vystudoval primární a pre-primární pedagogiku. Miluje umění a je velkým zastáncem učení skrze kreativitu.

Jak to u nás vypadá?